Multi Multi - zasady gry i statystyki

Multi multi

Multi multi jest na polskim rynku gier od 1996 roku. 18 marca miała miejsce podwójna inauguracja: pierwsze losowanie gry i transmisja losowań gier liczbowych w telewizji POLSAT. W Multi Lotku sam decydujesz ile przeznaczasz na zakład, a co za tym idzie wysokość możliwej wygranej - poprzez wybranie ilości skreśleń oraz zwielokrotniając stawkę podstawową. Wszystkie wysokości wygranych są gwarantowane (nie ma kumulacji, przeliczniki są zawsze takie same). Dzięki temu można łatwo określić ewentualną wygraną kwotę.Losowania Multi multi odbywają się codziennie

Na i-lotto.pl zawsze znajdziesz najaktualniejsze wyniki z każdego losowania Lotto. Jeśli chcesz poznać wcześniejsze wyniki Multi Multi to zapraszam do archiwum wyników.

Zasady gry

Typuje się od 1 do 10 z 80 liczb. Losowanych jest 20 z 80 liczb. Można zawierać zakłady na najbliższe losowanie lub na 2 do 12 kolejnych losowań.

Metodą "blankietową" można skreślać od 1 do 3 zakładów na jednym blankiecie.

Metodą "chybił-trafił" można zagrać od 1 do 10 zakładów na jednym kuponie.

Grający wybiera stawkę, za którą chce grać: od 2 zł do 20 zł. Do każdej stawki doliczana jest 25% dopłata na rozwój kultury fizycznej oraz wspieranie kultury narodowej. Wysokość opłaty zależy od wybranej stawki oraz od ilości losowań.

Tabela przedstawia "Wygrane i wysokość wygranej w stosunku do stawki podstawowej" w Multi Lotku:

Ta tabela przedstawia "prawdopodobieństwo trafienia każdej wygranej" w Multi multi, zakładajac grę na 10 skreśleń:

dziesięć: 1:8 911 711
dziewięć: 1:163 381
osiem: 1:7 384
siedem: 1:621
sześc: 1:87
pięć: 1:19
cztery: 1:7
Więcej danych na temat prawdopodobieństwa w Lotto i Multi Multi przedstawiono na dedykowanej tej grze stronie internetowej - http://www.wynikilotto.net.pl

Multi multi to, zaraz po Dużym Lotku, prawdopodobnie najbardziej lubiana loteria pieniężna w naszym kraju. Po raz pierwszy gra ta pojawiła się w Polsce dokładnie 18 marca 1996 roku i od razu spotkała się z sympatią społeczeństwa. Choć zasady są w zasadzie podobne do innych gier liczbowych Totalizatora Sportowego, Multi multi wyróżnia się systemem wygranych. W przeciwieństwie do Dużego multi, wygrane są ustalane według szablonu, a więc gracz już w momencie wysyłania kuponu wie, ile może wygrać. Multi multi charakteryzuje się także stosunkowo wysoką szansą wygranej. Liczba losowanych kul jest tutaj bowiem większa niż ilość typowanych kul, zatem istnieje pewien margines błędu, w którym można się zmieścić. Mimo tego, Multi multi nadal pozostaje pod względem popularności z tyłu za Dużym Lotkiem. Jest to spowodowane wygranymi, które są tutaj dużo niższe. Maksymalną kwotą, która można wygrać w grze jest milion złotych, co dotychczas zdarzyło się ośmiokrotnie. Natomiast o wiele częściej, bo aż 522 razy przekraczana była granica 100 tysięcy złotych.