Keno - zasady gry liczbowej

Co to jest KENO?

Totalizator sportowy w swojej ofercie posiada bardzo dużo różnych gier losowych. Do najpopularniejszych oczywiście zaliczyć można multi multi oraz dużego lotka. Jednak w ogólnej ofercie znaleźć można także między innymi keno, odpowiednik dawnego ekspres lotka czy też wiele różnego rodzaju zdrapek i innych gier losowych. Każda z nich charakteryzuje się innymi zasadami. Jednak do mniej znanych i granych zaliczyć właśnie keno. Dlatego też warto poznać zasady keno i podstawowe informacje na temat tego rodzaju gry.

Keno - zasady gry

Gra ta pojawiła się na naszym rynku 26 maja 2008 roku. Przez te wszystkie lata zdobyła popularność, jednak mimo wszystko nie jest to gra, w którą gra najwięcej osób w Polsce. Jest ona wzorowana na zagranicznej edycji tego rodzaju gry. Podobne są zarówno ilość obstawianych liczb, ilość stopni wygranych czy też ilość losowanych liczb. Przy skreślaniu kuponu następuje decyzja ile liczb skreślamy w zakresie od 1 do 10 oraz ile liczb w zakresie od 1 do 70. Określamy także na ile losowań z góry chcemy obstawić kupon. Koszt pojedynczego zakładu jest stosunkowo tani ponieważ wynosi tylko 2zł. Wbrew pozorom zasady gry nie należą do zbyt skomplikowanych. Każdy jest w stanie sobie z nimi poradzić.

Losowania Keno co 4 minuty

Najważniejszą różnicą w stosunku jeśli chodzi o keno w stosunku do innych gier lotto to fakt, że losowania odbywają się co 5 minut. Dodatkowo kolejną różnicą jest fakt, że losowania nie odbywają się na antenie żadnej telewizji, a bezpośrednio na ekranach maszyn losujących w kolekturach. Oczywiście archiwalne wyniki losowań Keno są także przechowywane w specjalnych bazach i znaleźć można historię liczb. Oczywiście keno ma swoje specjalne blankiety, które dostępne są w kolekturach. Na tego rodzaju blankietach określa się ilość losowań, ilość skreślanych liczb oraz oczywiście skreślane liczby. Oczywiście im więcej skreślanych liczb tym wyższa możliwa wygrana.

Poza samodzielnym skreślaniem kuponów istnieje możliwość obstawiania chybił trafił. Jest to metoda podczas, której komputer za nas decyduje jakie liczby należy obstawić. Następuje to w drodze losowania. Wbrew pozorom tego rodzaju zakłady również mają całkiem sporą szansę na sukces. W przypadku dużego lotka bardzo wiele zakładów wygrywa z tego rodzaju obstawiania. Prawdopodobieństwo wygranej jest całkiem spore i dlatego też warto spróbować wygrać coś w ten rodzaj gry. Najważniejszą zaletą tego rodzaju zakładów są bardzo częste losowania. Warto czasami spróbować swojego szczęścia.

Źródło: https://www.wynikilotto.net.pl/keno/