Czym się różnią loterie pieniężne od gier liczbowych?

Loterie pieniężne

Czym tak właściwie są loterie pieniężne? Są to takie loterie, w których nagrodami są pieniądze, w tym przypadku polskie złote. Według prawa, aby zorganizować loterię pienięzna trzeba mieć odpowiednie zezwolenie. Zorganizowanie takiej loterii bez niego moze skutkować poważnymi problemami. Czy gry totalizatora są loteriami pieniężnymi? Można tak powiedzieć, lecz częściej funkcjonują one w świadomości graczy jako gry losowe, gdzie ma sie wpływ na skreślane kupony. A co z zdrapkami?

Kaskada

Jeśli jakąś grę mozemy nazwać loteria pieniężna to na pewno grę o nazwie Kaskada. Kupując kupon tej gry nie mamy żadnego wpływu na liczby, któe sie na nim pojawią. Co więcej wydawane one są pulami, co oznacza, że dana kombinacja może sie pojawić drugi raz dopiero po skończeniu poprzedniej puli. Ma to pewne podobieństwo do zdrapek, ale niezupełnie, gdyż tutaj kulki losuje się drogą tradycyjną. Keno jest odwrotnością gdyż numery są losowane algorytmiczne, ale można wybraćje samodzielnie. Jak widać polskaoferta gier jest bardzo rozbudowana - można w niej znaleźć każdy możliwy typ losowości, sposobu gry czy też wielkości nagród i prawdopodobieństwa.

Zdrapki

Bardzo popularne u nas są zdrapki. Istnieją w naszej świadomości kilkadziesiąt lat. Są popularne, gdyż od razu daja odpowiedź na to czy wygrałeś - po zakupie i zdrapaniu pól. Co więcej zdrapki ciągle się rozwijają, pojawiają się nowe warianty, czy też reedycje starych rozpoznawalnych tworów. Co ciekawe zdrapki nie są drukowane w Polsce, ale za granicą także dla wielu innych firm oferujących zakłady losowe w wielu krajach. Zdrapkę można kupić już za złotówkę. W zdrapkach w danej transzy okreslona jest ilosć wygranych, więc teoretycznie można obliczyć opłacalność gry.

Więcej o zdrapkach: https://www.wynikilotto.net.pl/zdrapki/