Czym jest Super Szansa (LOTTO)?

Czym jest Super Szansa

Super Szansa jest nową grą liczbową losowaną od 7 czerwca 2016 roku dwa razy dziennie. Jest to gra, która nie istnieje samodzielnie. Jej los można dokupić do każdej innej gry kulkowej za 2 zł. Będzie można w niej wygrać nawet 2 miliony złotych, czyli podobnie jak kwota gwarantowana w zwykłym Lotto/

Aby w nią zagrać należy zaznaczyć odpowiednie pole na kuponie Twojej ulubionej gry, w którą grasz i dopłacić 2 zł. Liczby będą wybrane na chybił - trafił i będzie ich 7 o wartości od 0 do 9 przy czym mogą się powtarzać! Jeśli chcesz użyc włąsnychcyfr to powiedz to sprzedawcy i podyktuj mu je. Twoje cyfry będą tworzyc jedna liczbę 7 cyfrową od 000000 do 9999999. Kolejność jest istotna przy sprawdzaniu swoich wygranych, a stopni będzie aż 7. Za trafienie jednej dostaniesz 2 zł, a wszystkich 2 mln zł.

Jak wspomnieliśmy losowane będzie 7 cyfr. żeby sprawdzić ile wygrałeś trzeba sprawdzić poprawność swoich cyfr, ale sprawdzając je od tyłu! Pierwsza źle trafiona cyfra kończy ciąg i definiuje wygraną. Załóżmy, że w losowaniu pojawiły się cyfry 9078765, a cyfryna Twoim kuponie to 8976765. Jak widać, sprawdzając od tyłu zgadzaja sie trzy cyfry 5, 6, 7. Mimo, że zgadzają się jeszcze inne cyfry to nie są one niestety na odpowiednich miejscach. Za trójkę dostaniemy 100 zł.

Prawdopodobieństwo w Super Szansie i inne informacje

Szanse na naszą przykładową trójkę w Super Szansie to jak 1 do 1000. Szanse na jedynkę to 1 do 10, i rosną one w postępie razy 10. Czyli np. szanse na siódemkę to 1 do 10 000 000. Numer Super Szansy jest ważny tylko na konkretne losowanie, chyba że zakupisz kupon na wiele losowań. Jednak w przypadku zagrania wielu kuponów na jedno losowanie dostaniesz tylko jedna Super Szansę.

Źródło: https://www.wynikilotto.net.pl/super-szansa/